איתור כספים אבודים

כספים אבודים הינם כספים ללא דורש שבעליהם אינם מודעים לקיומם או שכחו מהם. 

הערכות מדברות על למעלה מ-10 מיליארד שקלים אשר נמצאים בחברות הביטוח, קרנות פנסיה אבודים, קרנות השתלמות וקופות גמל. 

בשנת 2008 אולצו הבנקים בעקבות "וועדת בכר" להעביר את ניהול קופות הגמל וההשתלמות לחברות הביטוח ובתי ההשקעות השונות. 

המעסיק עשה טעות בהפרשות?

פתחתם קופות בעבר ע"ש הילדים?

החלפת סוכן ביטוח? שינית כתובת מגורים והדוחות הכספיים לא הגיעו ליעדם?

גרתם תקופה בחו"ל? החלפת שם? הוריך או קרוב משפחה נפטרו ואתה הזכאי כיורש או כמוטב לכספי הפנסיה/קופות הגמל שלהם?

החלפת מקומות עבודה לאורך השנים ולא דאגת להעברת כספים של קרן פנסיה או קופת הגמל למקום העבודה החדש?

אם התשובה היא כן לאחת השאלות, כנראה שיש לכם כספים באחת מהחברות !

איתור חובות אבודים

אנו המרכז לאיתור כספים אבודים אשר עובדים ישירות עם המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר ויכולים לקבל מידע מלא על הלקוח בחברות הביטוח ובתי ההשקעות גם באמצעות ייפוי כח לקבלת מידע על קופות פעילות ולא פעילות.

הר הכסף חיפוש כספים הוא אתר מבורך לצעד ראשון בכיוון הנכון אומנם זה לא מספיק. המידע המופיע באתר הוא לא תמיד מדויק ומציג נתונים חלקיים. מציאת כספים אבודים הינו תהליך של מציאת קופות גמל, השתלמות, פנסיה וביטוחי מנהלים. 

בנוסף, במידה ונמצא איתור כסף אבוד על שמי כדי למשוך אותו אני צריך לעבור תהליך בירוקרטי שעשוי להיות ארוך, מעייף ומסבך. 

על מנת להשלים את התהליך ידרש ממך שעות ארוכות של המתנה בניסיון לדבר על כל חברות הביטוח ולנסות לדלות מידע מהם מידע. כמו כן אתה תאלץ לבצע עבודת בלשות על מנת למצוא את המסמכים הנכונים שמצדיקים את זכאותך לדרישת הכסף.

כספים אבודים של נפטר

אנשים רבים שנפטרים, הולכים לעולמם ומותירים אחריהם רכוש רב בסוגים שונים, חלקם בשווי רב. חלק מהנפטרים דואגים להשאיר אחריהם רשימה מסודרת של כל הרכוש שהם מותירים אחריהם. אולם אנשים רבים, לא השאירו אחריהם תיעוד אודות נכסים פיננסיים וייתכן כי התיעוד אנו מדויק וישנם כספים שנשכחו בדרך. לכן, בני משפחתם ידרשו במאמץ מיוחד כדי לבצע חיפוש כספים על שם קרוב שנפטר ולהעבירם ליורשים על פי החוק.

בתור התחלה המסמכים הדרושים עבור החיפוש הם: תעודת זהות של הנפטר, תעודת פטירה, צו קיום צוואה או צו ירושה. לאחר מכן יש לפנות לאותם גורמים שבהם יש, ככל הנראה, כספים שהשתייכו לנפטר.

מסמכים שנאספו יאפשרו לקרובי הנפטר לקבל את המידע הנדרש מהמוסדות הפיננסיים לעמוד ובמקביל לאתר את הכספים בצורה קלה יותר. למרות הניסיונות, לא תמיד היורשים מצליחים לקיים בהצלחה את תהליך איתור הכספים. התהליך מול גופים מסוג זה הוא לרוב מתיש ומייגע במיוחד כשמדובר בתקופה של קרוב שנפטר הרי זו יכולה להיות תקופה מאתגרת. 

אי לכך מומלץ מאוד לפנות אל מומחה בתחום איתור כספים אשר בעל ניסיון, קשרים וידע, שאינם נמצאים ברשות הציבור הרחב.

אנו נוכל אף לנצל את הטבות המס לפי תיקוני חקיקה שיאפשרו למוטבים להפוך את החשבון בחברת הביטוח ו/או בבתי ההשקעות על שמם.

כספים אבודים

כיצד נוכל לעזור לכם בחיפוש כספים ומשיכתם?

חקר יסודי של כל החשבונות  והביטוחים שנמצאים על שמכם פניה יזומה בשמכם לכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ ואיסוף כל הביטוחים הפרטיים, ותכניות חיסכון, קופות הגמל, וקרנות ההשתלמות, קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים הרשומים על שמכם.  נספק לכם מידע מפורט איפה וכמה כסף יש לכם, מתי ניתן לבצע משיכת כספים, כיסויים ביטוחיים, כמה כסף תצבו עד גיל פרישה, מה גובה דמי הניהול שאתם משלמים, איתור הגנות ביטוחיות כדוגמת ביטוחי חיים ובריאות ובדיקת רלוונטיות והאם קיים כפל ביטוח.

במידה ונמצא עבורכם כספים אבודים נוכל גם להמליץ לכם להשקיע אותם בחוכמה במגוון אפיקים לדוגמא קופות גמל, השקעות אלטרנטיבות כגון הלוואות חברתיות על מנת שיניבו לכם תשואות וכסף נוסף.

תכנון פיננסי אגב כספים אבודים:

תהליך זה הינו חלק מהתהליך הכולל של איתור הנכסים הפיננסים שברשותכם.

אנו מבצעים בדיקה הוליסטית מלאה בכל הקשור לתחומי הביטוח, פנסיוני ופיננסים, התהליך הוא אישי ומותאם לצרכים האישיים של התא המשפחתי.

התכנון כולל תחומים רבים:

תהליך העבודה הינו כחודש כאשר בסופו אנו נפגשים לפגישה פרונטלית או בזום (תלוי במצב) פרודוקטיבית בה אתם מקבלים אינפורמציה מלאה ושקופה אודות המצב המשפחתי בכל אחד מהפרמטרים מעלה.

התהליך הזה הינו חשוב מאוד והוא מלווה ע"י בעל רישיון פנסיוני מורשה משרד האוצר, מותאם לצרכים, מאפיינים ורצונות של התא המשפחתי.

מוזמנים לקרוא את הכתבה שפורסמה בדה מרקר שבה אנו מציעים זווית התבוננות אחרת על ניהול הנכסים הפיננסי של התא המשפחתי.

אין לראות בנתונים הנ"ל יעוץ מס ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אחד. אין לראות בנאמר כהמלצה לכדאיות השקעה כזו או אחרת, אין תשואות עבר מעידות על תשואות שתושגנה בעתיד. כל האמור כללי ומהווה תמצית בלבד. ט.ל.ח

צור קשר

דילוג לתוכן