גרירה ומחזור משכנתא

 

מחזור משכנתא

מעוניינים להחליף את המשכנתא הקיימת שלכם במשכנתא חדשה עם תנאים משופרים?

מחזור משכנתא הינו תהליך בו נפרעת המשכנתא הקיימת באמצעות משכנתא חדשה במטרה להשיג תנאים משופרים, פעולת מחזור המשכנתא טומנת בחובה שני יתרונות משמעותיים: רווח כלכלי ואפשרות להתאים את ההחזר החודשי למצב הכלכלי הנתון (הגדלת ההחזר החודשי או הקטנתו).

מחזור משכנתא יכול לחסוך סכומים מדהימים של עד עשרות אלפי שקלים. במסגרת מחזור משכנתא יכול כל אדם לפרוש ממסלול משכנתא פעיל ולעבור אל מסלול אחר בתמורה לתשלום קנסות שונים שנועדו בעיקר להחזיר הפסדים לכל הגופים המעורבים. לרוב מחזור משכנתא הופך להיות משתלם רק לאחר שינויים משמעותיים בשוק הכלכלי או שינויים קיצוניים במצב לוקחי המשכנתא. 

גרירת משכנתא

המקרים העיקריים בהם מומלץ לבחון מחזור משכנתא הם:

– עלייה בשכר. 

– קבלת סכום חד פעמי גבוה לא צפוי כדוגמת ירושה או זכייה גדולה.

– ירידת הרבית במשק בצורה משמעותית שגורמת להנפקת משכנתאות בריבית נמוכה יותר. 

– חובות או ירידה בהכנסות הדורשים פריסה חדשה של המשכנתא.

מחזור משכנתא הינו תהליך מורכב ולכן כדאי מאד להיעזר באנשי מקצוע בתחום שידעו להשיג לכם את המשכנתא המתאימה ביותר. אנו במרכז למשכנתאות והלוואות נסייע לכם.

גרירת משכנתא

המשפחה גדלה וברצונך למכור את דירתך הנוכחית ולעבור לדירה חדשה וגדולה. יש עדיין הלוואה עומדת על הדירה הנוכחית ולרכישת הדירה החדשה יש צורך בסכום כסף נוסף? אנו נשמח ללוות אותך בתהליך המעבר לדירה החדשה ונסייע בביצוע גרירת משכנתא.

מדובר בשירות למבקשים להחליף את דירתם הנוכחית בדירה חדשה, מבלי להחזיר לבנק את המשכנתא הישנה שלכם.

בסיום הליך גרירת משכנתא הבנק יבטל את השיעבוד המוטל על הדירה הנוכחית, כנגד קבלת ביטחונות מספקים ושיעבוד הדירה החדשה.

גרירת המשכנתא היא תהליך מורכב, התלוי בגורמים חיצוניים רבים. לכן, רצוי לפנות לבנק בהקדם האפשרי עוד לפני קניית הדירה החדשה ולפני התקשרות עם קונה לדירה הנוכחית בכדי לוודא האם הגרירה בכלל אפשרית מבחינת הבנק המלווה. 

דילוג לתוכן