בסביבת ריבית נמוכה , הפוטנציאל לקבל תשואה מאגרות חוב נמוך, המכפילים בשוקי המניות מגלמים פוטנציאל תשואה מוגבל גם כן במניות. בכך התשואה הצפויה מעולם ההשקעות המסורתי של מניות ואג"ח מוגבלת מאוד. משקיעים רבים מחפשים גיוון ובכך מופנים להשקעות אלטרנטיביות.

ניתן לבצע השקעות אלטרנטיביות בארץ ובחול וזאת עם קורלציה נמוכה לשוק ההון ולאו בדרך של השקעות מסורתית (המתבצעת לרוב באמצעות שלושה סוגי נכסים: מניות, אגרות חוב ומזומן)

השקעות אלטרנטיביות מסוגלות לייצר תשואה גם במצב של ירידה בשווקים ולא רק מעלייתם והן כוללות בין היתר קרנות גידור, הון פרטי, נדל"ן ,משאבי טבע , הלוואות, הלוואות דולריות/שקליות, אשראי צרכני ועוד. חשוב לציין שזה גם כאמצעי להגדלת הגיוון בתיקי ההשקעות, הפחתת תנודתיות ומתוך צורך למקסם תשואה בסביבת ריבית נמוכה במדינות מפותחות רבות בעולם.

שותפויות נדל"ן יזמיות במט"ח או בשקלים, כמו גם קרנות אשראי להלוואות חברתיות P2P, הן השקעות אלטרנטיביות המתנהלות ללא קורלציה לשוק ההון. 

מחפשים מתכנן פיננסי מומחה?

חשוב לא להיכנס לתחום ההשקעות אלטרנטיביות לבד ולוודא שהגוף שדרכו התקבלו התכנון פיננסי וההמלצות הוא אובייקטיבי ובלתי תלוי. חשוב גם לא להסתפק במשווק הספציפי של בית ההשקעות או ביועץ ההשקעות בבנק, שגם אם ימסור מידע מהימן ומקיף, יוכל להתייחס רק למוצר הנקודתי. יש צורך בגוף בלתי תלוי שעוסק בכל התחומים להשקעות בארץ ובחו"ל. צריך לבחון כיצד ההשקעה משתלבת עם שאר מרכיבי התיק המשפחתי או העסקי. זה כולל רבדים פנסיוניים – קופות גמל, השתלמות, פנסיה וביטוחי מנהלים; מרכיבים ביטוחים – ביטוחי חיים ובריאות; החיסכון הפנוי – השקעות פרטיות בשוק ההון, השקעות פיננסיות; וליווי בהשקעות האלטרנטיביות – נדל"ן מסחרי או למגורים בקנייה ישירה, קרנות נדל"ן, הלוואות חברתיות והשקעות בסטרטאפים.

היתרון של המרכז לתכנון פיננסי בעבודה מקצועית הפועלת במסגרת רחבה של מוצרים פיננסים ופנסיונים וביכולת להציע את כלל המוצרים והאפיקים, כולל כאלה שאינם נגישים לבנק. קרן השקעות אלטרנטיביות הן דוגמה למוצר כזה, שכן בהן לרוב הכסף יוצא לגורם חיצוני. חשוב לדאוג לפיזור נכון של הנכסים ובפרט בשנים של ירידות או ערפל בשוק ההון. הגופים המוסדיים האיצו לאחרונה השקעות במיזמי נדל"ן גדולים בארץ או מעבר לים. כיום, הודות לשינויים רגולטוריים, גם משקיעים פרטיים שאינם "לקוחות כשירים" (בעלי הכנסה או הון נזיל גבוהים במיוחד) יכולים להיות שותפים במימון פרויקטי תשתית או התחדשות עירונית רחבים.


מעוניינים בשיחה? השאירו פרטים עכשיו!

השקעות אלטרנטיביות ליחידים ולחברות

הרצאה של ישראל עטיה מהמרכז לתכנון פיננסי שמציג אלטרנטיבות השקעה באמצעות הלוואות חברתיות, התחדשות עירונית ומגוון השקעות אלטרנטיביות שונות.
בנוסף, מתארח מנכל הלמן אלדובי קרנות השקעה אלטרנטיביות.

השקעות אלטרנטיביות הם הדרך נוספת לפזר הון פנוי להשקעות בשאיפה לייצר תשואה ריאלית חיובית ללא קורלציה ישירה לשוק ההון ותוך הפחתת התנודתיות ומתוך צורך למקסם תשואה

בין היתר באמצעות: קרנות גידורקרנות נדלן, עסקאות מניבות, משאבי טבע, הלוואות חברתיות, אשראי צרכני ועוד.


לחצו כאן להשארת פרטים ונציגנו יחזרו אליכם!

 

ההרצאה הוקלטה בתאריך 19/01/2021

בהרצאה דיברנו על מפת המוצרים, יתרונות וחסרונות והתמקדנו והרחבנו על :

– השקעות שקליות בחוב בהתחדשות עירונית

– הלוואות חברתיות דולריות ושקליות.

 מנכ"ל ״הלמן אלדובי קרנות השקעה״, שהתארח אצלנו, נתן רקע ומידע מקצועי אודות מוצרי השקעה בדולרים ושניתן לנצל איתם את המומנטום בדולר נמוך :

– השקעה בהלוואות חברתיות דולריות החל מ 50,000 דולר.

– השקעה בקרן חוב ישראלית בהתחדשות עירונית החל מ 150,000 שח.

– השקעה בהלוואות חברתיות שקליות ללא מינימום השקעה.

הטעות הנפוצה של המשקיעים בנדל"ן

יש משקיעים המפזרים את כספם בין השקעות פיננסיות לרכישת נדל"ן כהשקעה ישירה. אחת הטעויות הנפוצות היא בהתייחסות לתשואה ביחס למחיר קניית הנכס ולא לעלות העסקה הכוללת. בנדל"ן קיימות הוצאות רבות כגון מס רכישה, עורך דין, תיווך, הצמדה למדד תשומות הבנייה במקרה של קנייה מקבלן, שיפוץ הנכס, עלויות מימון, מס שבח ועוד. כל ההוצאות הללו מכבידות ומאמירות את עלות העסקה.

ישנן קרנות שבהן המשקיע ייכנס כשותף ביזמות, וזאת באמצעות "עזרה" ליזם לגיוס הון – אם בחלק של ההון העצמי בעסקה או בחלק האשראי. המשקיע יהיה שותף ברווחים ובהפסדים. בפרויקטים כאלו, חשוב לשים דגש לביטחונות ולנתונים של הקבלן: תוכנית עסקית, דו"ח אפס, טיב הביטחונות והשעבודים, האינטרסים של החברה המגייסת או הלווה, הנאמן, תנאי הנאמנות וניסיונו של היזם. חשוב להבין שבד"כ בפרויקט יזמי, הקרן של המשקיע תחזור עם רווחים בתום תקופת הפרויקט ולאחר מכירת הנכסים – תקופה ממוצעת של שנתיים עד חמש שנים. עטיה מזכיר נקודה נוספת, שלא בהכרח אינטואיטיבית לשכירים שאינם מורגלים בהגשת דו"חות למס הכנסה: בפרויקטים כאלה יש על פי רוב קיימת חובת דיווח, עם סכנת קנסות למי שנמנע מכך. האחריות להתנהלות מול רשויות המס היא של המשקיע, ולכן מומלץ להיוועץ ביועץ מס או ברואה חשבון.

תחום נוסף בהשקעות האלטרנטיביות הוא באשראי להלוואות חברתיות. בהשקעה כזאת, כדי להפחית את הסיכון, חשוב לוודא שהתיק שנבנה עבור המשקיע מגובה בנכסים וביטחונות ומפוזר על פני לווים רבים. חברות מסוימות מציעות מסלולי השקעה עם מאה אחוז בטוחות הכוללות שעבוד נכסים, ערבויות וכדומה. חלק מההשקעות נהנות מנזילות גבוהה, עד כדי הזרמה חודשית של תשלומי הריבית ישירות אל חשבון הבנק של המשקיע. יתרון נוסף הוא היותן של הכנסות ריבית, שעליהן המס בישראל עומד על 15% בלבד לעומת 25% על רווחי הון. לגמלאים אף קיימות הטבות מס נוספות דוגמת סעיף 125 לפקודת מס הכנסה, שהופכות את ההשקעה למשתלמת יותר.  

אין לראות בנתונים הנ"ל יעוץ מס ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אחד. אין לראות בנאמר כהמלצה לכדאיות השקעה כזו או אחרת, אין תשואות עבר מעידות על תשואות שתושגנה בעתיד. כל האמור כללי ומהווה תמצית בלבד. ט.ל.ח

 

 

 

 

ניתן לקרוא כתבה שפורסמה באתר TheMarker על מודל ייחודי של המרכז לתכנון פיננסי בנוגע להשקעות להכנסה פסיבית.

דילוג לתוכן