קרן פנסיה

 

עבדת הרבה שנים ועכשיו הגעתקרן פנסיה לגיל הפנסיה.מה הקצבה שתקבל? האם היא תתאים לרמת החיים שהתרגלת עד היום?

בכדי לדעת את התשובה, סביר להניח שתדע רק לאחר תכנון פנסיוני.קרן פנסיה היא שילוב של חיסכון טווח ארוך (קצבתי) ושל ניהול סיכונים (ביטוח).קרן פנסיה מבטחת אבדן כושר עבודה (נכות) ושארים.

בישראל קיימים 3 סוגי פנסיה עיקריים: פנסיה תקציבית , פנסיה ותיקה ופנסיה צוברת (חדשה).

הפנסיה תקציבית הינה פנסיה המשולמת מהתקציב השוטף של הגוף שבו עבד הגמלאי הזכאי לה. מנגנון פנסיוני מסוג זה נהוג בישראל בקרב עובדי המדינה ובגופים ציבוריים נוספים.בשנת 2001 הופסקה הקליטה למסלול הפנסיה התקציבית בשירות המדינה.

 קרנות הפנסיה הוותיקות נסגרו להצטרפות מבוטחים חדשים ב-1 בינואר 1995. התשלום לפנסיה בקרנות פנסיה ותיקות מחושב על פי זכויות לגמלה חודשית. במסגרת הסדר שאושר בסוף 2003, קוצצו חלק מזכויות הפנסיה, והונהג תקנון אחיד לכל קרנות הפנסיה הוותיקות הגירעוניות.

קרנות הפנסיה הצוברת (החדשות) נפתחו בשנת 1995 עם סגירת הצטרפויות עמיתים חדשים לקרנות הפנסיה הוותיקות, החל משנת 2008 יש חוק פנסיית חובה המחייב מעסיק להפריש לעובדים לקרן פנסיה זו.בקרנות הפנסיה החדשות 30% מנכסי הקופה מושקע באג"ח המבטיח תשואה מהמדינה ו-70% יושקע בשוק ההון.

כיום יש מגוון של מסלולי השקעה בין בתי ההשקעות וחברות הביטוח.קרנות הפנסיה החדשות כוללות כחלק מהמוצר גם חיסכון וגם כיסוי למקרה מוות (ביטוח שארים) וכיסוי למקרה אבדן כושר עבודה (ביטוח נכות) בנוסף בקרן פנסיה חדשה קיימים מגוון של מסלולי ביטוח כדוגמת מסלול עתיר ביטוח שארים, מסלול עתיר ביטוח נכות, מסלול עתיר חיסכון, ע"י תכנון פנסיוני מותאם באופן אישי ניתן להגדיר את מסלול הביטוח האולטימטיבי לעמית בכל נקודת זמן.קרנות הפנסיה החדשות בנויות מתקנון אשר מגדיר את ההסכם בין העמית לקרן ויכול להשתנות כל עת.חשוב לציין כי קיימת חשיבות לגיל ההצטרפות לקרן פנסיה.

הידעת?- ניתן ע"פ התקנות לנייד בין קרנות הפנסיה החדשות השונות.- כללי הפקדת הכספים לקופת גמל, קרן פנסיה וביטוח מנהלים זהים.- ע"פ תקנות משרד האוצר ניתן לקחת הלוואת מקרן הפנסיה, ובתנאים שמשתנים בין החברות.

בנוסף אנו פועלים גם לאיתור כספים אבודים כולל קרנות פנסיה

דילוג לתוכן