ישנן מספר דרכים להשקיע בנדלן, קרנות נדל"ן היא אחד מהדרכים וזאת ללא החזקה ישירות בנכס.

ניתן להשקיע גם כקרן ריט,  (REIT – Real Estate Investment Trust) היא גוף פיננסי שתכליתו השקעה בנאמנות בנדל"ן .

קרן נדל"ן הרוכשת מרכזים מסחריים, בנייני משרדים ובנייני דירות למגורים מתוך מטרה להשכיר הנכסים לתקופה ארוכה בסכום שכירות ידוע מראש.

כיום ישנן גם קרנות נדל"ן המשביחות נכסים וקרנות המשקיעות בתמא 38 וקרנות הלוואה משותפת/יזמית (מזננין) המאפשרות למשקיעים אלטרנטיבות השקעה נוספות בעלות פוטנציאל רב תוך פיזור סיכונים.

המגוון הוא עצום עם אפשרויות להיות חלק מהסיכון היזמי או רק כמלווה כבטוחות. אנו משווקים פרוייקטים בארץ ובחול בתחומי הנדלן.

 בהשקעות אלו, ניתן להשקיע במגרש של הגדולים ולהיות שותף בפרוייקטי ענק בערים מבוקשות בארץ ובעולם.

 בשותפות הכוללת ייזמות נדלנית, המשקיע יכול להיות חלק מפרוייקט יזמי של בנייני מגורים ו/או מרכזים מסחריים ואף להיות שותפים בפרוייקטים של השבחה כגון תמ"א 38.

הזדמנות זו מאפשרת למשקיע להיכנס כשותף ליזם גדול ומוכר וזאת באמצעות "עזרה" ליזם בגיוס בהעמדת הון בחלק של ההון העצמי בעסקה ו/או בחלק האשראי. המשקיע יהיה שותף ברווחים ובהפסדים.

 חשוב לשים דגש בפרוייקטים מסוג זה לביטחונות שהיזם מעמיד לטובת הפרוייקט ולבצע בדיקה מקיפה אודות המצגים שהיזם מציג, כדוגמת: תכנית עסקית, דוח אפס, טיב הבטחונות והשעבודים ומי החברה המגייסת ו/או המלווה של הפרוייקט, מי הנאמן ומה תנאי הנאמנות וכמובן הניסיון של היזם.

 מכיוון שמדובר בפרוייקט יזמי, קרן ההשקעה של המשקיע תחזור עם הרווחים בתום תקופת הפרוייקט ולאחר מכירת הנכסים.

פרוייקטים מסוג זה בדר"כ אורכים לתקופה ממוצעת של שנתיים עד חמש שנים. חשוב להבהיר לקהל המשקיעים שהינם בסטטוס "שכירים" ושאינם מגישים דוחות למס הכנסה שבפרוייקטים מסוג זה, לרוב יש חובת דיווח בדוח השנתי ומי שלא מדווח צפוי לקנסות – מומלץ להיוועץ עם יועץ מס/רואה החשבון בנושא זה. חובת ההתנהלות מול רשויות המס היא באחריות המשקיע בלבד.


לחץ על הכתבה שפורסמה בדה מרקר למידע נוסף