קרנות נדל"ן – השקעות נדל"ן בחו"ל

השקעות נדלן בחול נהיו פופולאריות למשקיעים בישראל, בשנים האחרונות פורסם שישראלים השקיעו מעל 2 מיליארד דולר בשנה אחת וישראל בולטת במדינות המובילות של מדינות המקור של משקיעי הנדלן בארה"ב. השקעה מסוג זה שייכת לסיווג השקעות אלטרנטיביות ובכך ניתן גם לפזר את השקעותיכם בהשקעות נוספות מגוונות.

בנוסף, לאור שינויי רגולציה בישראל למשקיעי נדלן במס הרכישה והגבלת המימון על נכס קיים גרמו למשקיעים לחפש השקעות נדלן מעבר לים, עם הון עצמי נמוך ולקבל בחלק מההשקעות עליית ערך ואף הכנסות פאסיביות.

 

 מספר דרכים להשקיע בנדל"ן בחול

1. רכישת נכס בבעלות פרטית של המשקיע "בטאבו" ובכך לנהל את הנכס עצמאית או יחד עם חברת ניהול. להשקעה מסוג זה מומלץ ללמוד לבד את כל העלויות הכרוכות כולל מיסוי שכן המשקיע מתנהל כ"זאב בודד".

2. קרנות נדל"ן מאפשרות השקעה כמשקיע "פאסיבי" וזאת ללא החזקה ישירות בנכס.

השקעות אלו מאפשרות למשקיע אפשרויות של הכנסה פאסיבית שוטפת ו/או השקעה הונית שההכנסה חוזרת רק בתום תקופת ההשקעה.

בהשקעות עם הכנסות פאסיביות קיימות תועלות רבות בהן המשקיע יכול להנות מתקבולים חודשיים ו/או שנתיים שוטפים ובכך להגדיל את התזרים לתא המשפחתי ולהסתמך פחות על ההכנסות מעבודה במטרה של שמירת הקרן והרווחים ו/או הריבית יחולקו למשקיעים. השקעות מסוג זה פרוסות בתחומי שוק ההון, הנדל"ן ותחומי האשראי כמו הלוואות חברתיות.

ניתן להשקיע בפרוייקט ספציפי ו/או במקבץ פרוייקטים בקרן אחת וזאת באמצעות גיוסי  חוב ו/או קרנות אקוויטי.

 

איך משקיעים בפועל בקרנות נדלן בחו"ל

יש קרנות שבהן המשקיע ייכנס כשותף ביזמות, וזאת באמצעות עזרה ליזם לגיוס הון – אם בחלק של ההון העצמי בעסקה ואם בחלק האשראי. המשקיע יהיה שותף ברווחים ובהפסדים. בפרויקטים כאלה חשוב לשים דגש על הביטחונות ועל הנתונים של הקבלן: תוכנית עסקית, דו"ח אפס, פרופורמה, טיב הביטחונות והשעבודים, האינטרסים של החברה המגייסת או הלווה, הנאמן, תנאי הנאמנות וניסיונו של היזם. חשוב להבין שבדרך כלל בפרויקט יזמי, הקרן של המשקיע תחזור עם רווחים בתום תקופת הפרויקט ולאחר מכירת הנכסים – תקופה ממוצעת של שנתיים עד חמש שנים. תשומת לב, בפרויקטים כאלה יש על פי רוב חובת דיווח, עם סכנת קנסות למי שנמנע מכך. האחריות להתנהלות מול רשויות המס היא של המשקיע, ולכן מומלץ להיוועץ ביועץ מס או ברואה חשבון.

ניתן להשקיע גם בקרן ריט,  (REIT – Real Estate Investment Trust) שהיא גוף פיננסי שתכליתו השקעה בנאמנות בנדל"ן – קרן נדל"ן הרוכשת מרכזים מסחריים, בנייני משרדים ובנייני דירות למגורים מתוך מטרה להשכיר הנכסים לתקופה ארוכה בסכום שכירות ידוע מראש.

 

עם מי אפשר להשקיע בחו"ל

בהשקעות אלו, ניתן להשקיע במגרש של הגדולים ולהיות שותף בפרוייקטי ענק בערים מבוקשות בארץ ובעולם יחד עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל.

 תשומת לב שנדלן זו מילה כללית וחשוב לדעת את הסגמנט הספציפי שאתם מעוניינים להשקיע, ניתן לבצע השקעות בנדלן בחול עם חברות מובילות בתחומים רבים: מקבצי דירות "מולטי פאמלי" או מקבץ דירות בודדות "סינגל פאמלי", מרכזי לוגיסטיקה, מרכזים מסחריים, בתי אבות ועוד.

יש לבצע תכנון פיננסי רחב לטובת התאמת המוצר המתאים למשקיע. חלק מההשקעות מתאימות למשקיעים כשירים בלבד.

מעוניינים בשיחה? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים ונחזור אליכם

 

 

 

לחצו על הסרטון וצפו באייטם מתכנית "פותחים יום" שבו ישראל עטיה מהמרכז לתכנון פיננסי מסביר על השקעות נדל"ן בחו"ל:

לחצו על הסרטון ותקבלו מידע קצר אודות האפשרויות:

 

 

כתבה מ"דה מרקר" :

"תכנון פיננסי: למה כדאי לכלול השקעות אלטרנטיביות בתיק הנכסים אך גם לבחון אותן בזהירות רבה יותר"

כתבה נוספת מ"דה מרקר" :

המרכז לתכנון פיננסי מציג: מודל השקעות ייחודי להכנסה פסיבית

 

בהשקעות חשוב להיעזר במומחים, המרכז לתכנון פיננסי הינו גוף בלתי תלוי המתמחה בין היתר בתחום ההשקעות המסורתיות, שוק ההון והפיננסים וגם בהשקעות אלטרנטיביות ונדלן בארץ ובחול. לקוחות המרכז לתכנון פיננסי נהנים מגישה לגופים רבים והשקעות מגוונות המותאמים לצרכים ולמאפיינים האישיים של כל אדם .

 

אין לראות בנתונים הנ"ל יעוץ מס ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אחד. אין לראות בנאמר כהמלצה לכדאיות השקעה כזו או אחרת, אין תשואות עבר מעידות על תשואות שתושגנה בעתיד. כל האמור כללי ומהווה תמצית בלבד.

דילוג לתוכן