פיזור השקעות, תיקון 190 ומה שביניהם

פיזור השקעות, תיקון 190 ומה שביניהם

תיקון 190 הפקדה לקופת גמל אדם עובד קשה לאורך כל ימי חייו ובהגיעו לגיל גמלאות הוא מעוניין ליהנות מהכספים שצבר, או לאפשר לילדיו לחיות ברווחה. בשלב זה של חייו הוא בוחן כמה אופציות של השקעות כדי לווסת באופן שקול את ממונו.

 

לחצו על קישור זה תיקון 190 על מנת לקרוא את תקנות החוק שנכנסו לתוקף בשנת 2012 המעצים את ההטבות המגיעות לגמלאים .

קופת גמל להשקעה- חיסכון

חסכונות והשקעות

כדי לבצע תכנון פיננסי ההמלצה היא להגיע ליועץ פיננסי מקצועי ובעל ידע רב כמו ישראל עטיה אשר מקבל מהלקוחות את כל המסמכים והמידע לגבי הכספים שצברו לאורך השנים. לאחר שהוא בוחן את הנתונים באופן מעמיק, הוא מציע להן דרכים שונות לטיפול בחסכונות ובהשקעות בהתאם לתיק האישי של כל אחד מהם.

על פי הצורך הפיננסי של כל אדם, הוא ימליץ אם למשוך כספים שקיימים בקופת גמל להשקעה או בפוליסת חיסכון אשר הופקדו בה כספים לאורך שנים, הן החלק ששילם המעביד והן החלק ששולם על ידי העובד.

 

 

ניהול פיננסי תחת קורת גג אחת

הדרך הנכונה ביותר היא לתת לגוף פיננסי לנהל את כל העושר המשפחתי במקצועיות ובחוכמה. לבצע תכנון של תשלומי המס כדי לשלם מס מופחת ובניית הדרך המועדפת לתכנון הפרישה. ניהול העברת העושר הבין דורי במיוחד אם מדובר באנשי עסקים שהעסק פעיל וחלק מדור ההמשך עובדים בו בתפקידים שונים ואחרים לא, אך מגיע גם להם נתח מהרווחים.

 

הלוואות חברתיות

אחת הדרכים להעלות את ערכו של הממון שקיים ברשותו של כל אדם היא להעניק הלוואות חברתיות. מדובר במבנה חברתי אשר כולל מצד אחד אזרחים שזקוקים להלוואה ומצד שני אזרחים שיש להם ממון. נוצר קשר בין שני הגורמים הזרים הללו והאחד מעביר לשני כספים בהתאם להסכם שנחתם ביניהם. הלווה נהנה מהלוואה בתנאים פיננסיים שהם טובים יותר מאלו שיקבל בבנק והמלווה נהנה מהעובדה שהוא מקבל ריבית חודשית או שנתית, דבר שלא קורה בחסכונות בבנק לאור הריבית האפסית שקיימת במשק הישראלי כבר שנים רבות.

 

השקעות של כספים

במסגרת החשיבה על השקעות אלטרנטיביות יכול כל אדם לבחון אופציות נוספות שנראות לו שיובילו לרווחים בעתיד. 

דילוג לתוכן