חיסכון לכם ולעתיד הילדים

חיסכון לכם ולעתיד הילדים

קופת גמל להשקעה היא בהחלט דרך לחיסכון לכם ולעתיד הילדים אבל חשוב להבין שהתנהלות כלכלית נכונה היא הבסיס לביטחון הפיננסי של המשפחה כולה. חלק ניכר מהציבור מודע לכך ועושה כל שניתן כדי לצבור חסכונות. אפשר לממש מספר מטרות ובין היתר נזילות הכספים, רווח הון עתידי פוטנציאלי, מימון לימודים לילדים, סיוע ברכישת דירה, החלפת רכב וכו'.

חיסכון לכל המשפחה

מסלולים שונים של חסכונות

בעבר רוב הציבור חסך כספים בתוכניות החיסכון שהציעו הבנקים השונים. אך בשנים באחרונות שריבית בנק ישראל אפסית, הריבית הפוטנציאלית בבנק הינה נמוכה ואף אפסית וכיום קיימים אפשרויות נוספות לחיסכון והשקעה.

האופציה האטרקטיבית בשנים האחרונות היא חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה אשר מנוהלת על ידי בית השקעות או חברת ביטוח. הגופים הפיננסיים הללו מציעים השקעות בשוק ההון הישראלי ובחול ע"י בחירת מסלול השקעה או פיזור בין מגוון מסלולי השקעה. ניתן להשקיע בחלק מהחברות במסלול פאסיבי המחקה מדד, לדוגמה מדד s&p500 המוביל והמוכר. כמו כן השקעה זו נזילה ע"פ התקנות תוך כ 4 ימי עסקים, בחלק מהגופים ניתן אף לקבל הלוואה עד 70% מיתרת הקופה לתקופה של עד 7 שנים בגרייס מלא (תשלום ריבית בלבד) וניתן לנייד בין מסלולי ההשקעה השונים בכת עת עם יתרון דחיית המס

כל אדם יכול להפקיד בכל שנה כספים באופציה של קופת גמל להשקעה על פי התקרה שמאשר משרד האוצר. נכון לשנת 2021 הסכום השנתי הוא כ  70,000 ₪ לכל אדם וכך בני זוג יכולים לפתוח שתי קופות גמל ולהפקיד בכל קופה סכום זה, או לחלופין להוסיף את הסכומים הללו לקופות הקיימות שלהם.

 

החשיבות של חיסכון לכם ולעתיד הילדים

ביטחון כלכלי הוא נושא חשוב לכל אדם ולכל משפחה ולכן חיסכון לכם ולעתיד הילדים הוא נדרש עבור השקט הנפשי, כדאי תמיד לחסוך כסף כדי שאפשר יהיה להשתמש בו בעת צרה ולכל צורך שהוא אקוטי. חשוב לבחון את תקופת זמן ההשקעה ובכך לבצע התאמה של מסלול ההשקעה ע"מ למקסם תשואות עתידיות.

 

מציאת כספים אבודים

אזרחים רבים מחליפים במהלך חייהם כמה וכמה מקומות עבודה. נוצר מצב שנפתחו עבורם קופות גמל, קופות פנסיה וביטוחים שונים כמו ביטוחי מנהלים או ביטוחי חיים, אך לאור העובדה שהעובד סיים לעבוד במקום זה, חדלו להעביר לקופה או לפוליסה כספים נוספים.

יש מקרים רבים שבהם האזרחים שכחו שהיה להם חיסכון פנסיוני או פוליסה מסוימת באחד ממקומות העבודה או בכמה וכך הכספים הללו נותרים כפי שהיו ובהתאם למסלול שנקבע לעיתים גם צוברים רווחים.

מי שחושב שאולי מפספס קופה כזו אחרת שברשתות, רצוי שיבצע באמצעות מומחה, הליך של מציאת כספים אבודים. במאגר המידע אפשר למצוא נתונים של פוליסות שאינן פעילות, מהו הסכום הכספי שהצטבר בהן ואם אפשר למשוך את הכספים, או להמשיך ולהפעיל אותן. כך גם לגבי חסכונות אחרים בבנקים המסחריים השונים, חסכונות פנסיוניים בחברות השקעות ועוד.

אזרחים רבים ביצעו מהלך כזה והופתעו למצוא כספים אבודים לא רק שלהם אלא גם של הוריהם, גם אם הם כבר לא בחיים. עם מציאת הכספים יש דרכים חוקיות על פי הכללים שקבע המחוקק ואפשר לקבל מהגופים הפיננסיים את הכספים השייכים ללקוח.

*** אין האמור מהווה תחליף לתהליך של שיווק ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ מס בידי בעל רישיון מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם. אין האמור מהווה המלצה לכדאיות השקעה כזו או אחרת. אין האמור משום הבטחת תשואה ותשואות עבר אינן מעידות על תשואות העתיד. האמור כפוף להוראות הדין, הרגולציה ותקנוני קופות הגמל כפי שיהיו מעת לעת.. ט.ל.ח ***
האמור לעיל מובא למטרות אינפורמטיביות וכלליות בלבד ואינו מהווה “ייעוץ השקעות” ו/או “שיווק השקעות” כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ”ה-1995 ו/או תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. האמור כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות, נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים .אין להסתמך על האמור לצורך קבלת החלטות השקעה ואין לראות בו ייעוץ או המלצה לביצוע פעולה ו/או השקעה כלשהי.

 

דילוג לתוכן