ייעוץ ותכנון משתכנתא

אל תמתין כדי לקנות נדל”ן – קנה נדל”ן ותמתין

גם אתם יכולים להיות חלק מהגאות בשוק ולקנות נדל"ן – אנו נבצע עבורכם תכנית רכישה עם ליווי פיננסי מקיף. ע"פ דוח של ה OECD מ-2005 ועד 2019 ישראל מדורגת שלישית בעליות מחירי הנדל"ן, עם זינוק שלא לא פחות מ- 81% וזאת לעומת עליה של 20% בלבד במדינות ה- OECD. אחת הערים המעניינות להשקעה היום – אשקלון – מחירי הנדל"ן עלו בשנה שאחרי פרוץ הקורונה למעלה מ- 5% ובמיוחד בדירות עם ממ"ד, כך ע"פ נתוני הלמ"ס. ניתן היום לרכוש נדלן באמצעות עסקה פיננסית ובכך להגדיל את התשואה על ההון העצמי בעסקה. כל עוד לא נראה שינוי להפשרת קרקעות ליזמים, בריבית ותמורות כלכליות נוספות, כנראה שנמשיך לראות את העליות החדות בנדל"ן. על רקע העלייה בשוק הנדל"ן, וביצועי השיא בשוק המשכנתאות, בנק ישראל מנסה להקטין את המינוף של משקי הבית ברכישת דירות. הפיקוח על הבנקים פרסם טיוטת הנחיות, שאוסרת על מתן הלוואה בשעבוד של נכס קיים, כשמטרת ההלוואה היא לשמש הון עצמי לרכישת דירה נוספת. כיום, רוכשי דירה ראשונה יכולים לקחת משכנתא באמצעות הבנקים בגובה של עד 75% מהנכס, והמשקיעים מוגבלים לעד 50% משווי הנכס.

 

אל תמתין כדי לקנות נדל”ן- קנה נדל”ן ותמתין

 

מציאת פתרונות עבור רוכשי הדירות

היות ומחירי הדיור רק הולכים ומאמירים, מנסים רוכשי הדירות למצוא פתרונות יצירתיים שיאפשרו להם בכל זאת להשלים את רכישת הדירה. חלק נעזרים בהורים, ואף רושמים אותם כלווים או שההורים אף משתמשים בפתרון של משכנתא הפוכה. פתרון נוסף הוא נטילת הלוואה בשעבוד נכס קיים. היתרון הוא שמדובר בהלוואה בריבית נמוכה, היות ומשועבד מולה נכס. עם ההלוואה הזו הם רוכשים דירה נוספת. כאמור זו שיטה שרלוונטית בעיקר למשקיעים, אך גם למשפרי דיור, שעד היום יכלו בדרך זו לקבל הלוואה עוד לפני שהשלימו מכירה של הנכס הקיים שלהם. בחודשיים האחרונים חוזרים היקפי מיחזור המשכנתאות עלו והם הסתכמו באפריל ב-2.89 מיליארד שקל – עלייה של 20% לעומת מארס. ואולם נתוני בנק ישראל אינם מספקים את תמונת המיחזור המלאה, והם מתייחסים רק למיחזור הנעשה בבנק שבו נלקחה ההלוואה המקורית. מיחזור באמצעות הלוואה בבנק אחר נרשם במערכת כהלוואה חדשה. משכנתא היא אחת ההוצאות הגדולות למשק הבית לאורך תקופה ארוכה שפרוסה להרבה שנים ובכל זאת רבים מהלווים לא עושים סקר שוק מקצועי אחת לתקופה בכדי לחסוך.ישנם גורמים רבים שמשפיעים על איכות המשכנתא, בין היתר: סוג הנכס, ערך הנכס, איכות הלווים, יכולת ההחזר ומצב פיננסי קיים. בנוסף, ישנם גורמי מאקרו, כגון: ריבית בנק ישראל , מדד המחירים לצרכן ומרווחי הריבית. מהנתונים שמפרסם המפקח על הבנקים בנק ישראל, עולה גם שנמשך הגידול בהיקף האשראי הממוחזר. פעולה זו מבצעים לקוחות בעיקר בניסיון להפחית את הריבית על המשכנתא, ולהמיר הלוואות יקרות בהלוואות בריבית נמוכה יותר.גם אתם יכולים לחסוך עשרות אלפי שקלים ולעיתים גם במאות אלפי שקלים וכל זאת בבניית תמהיל נכון שמשלב מסלולי משכנתא מתאימים לצרכים במרווחי ריבית אטרקטיביים .

 

לסיכום

זיכרו, הבנק מוכר משכנתא ואין לו אינטרס לתת לכם את המשכנתא הטובה/זולה ביותר, אנו עובדים עם הבנקים המובילים בישראל וביניהם בנק הפועלים, מזרחי, לאומי ובינלאומי וכמו כן בשת"פ עם קרנות מימון וגופים מוסדיים היכולים לתת אשראי נוסף כאשראי חוץ בנקאי.

מאמר זה נכתב עבור המרכז לתכנון פיננסי

מעוניינים בליווי פיננסי ברכישת נדלן ?מעוניינים לחסוך ולבצע מיחזור איכותי למשכנתא הקיימת המותאמת לצרכים של התא המשפחתי?

פנו אלינו 1700-700-587

לחצו על הלינק ותקראו עלינו ב"וואלה מומלצים":https://mumlazim.walla.co.il/item/3432104

דילוג לתוכן