סקירה פיננסית על המצב הכלכלי בישראל

המרכז לתכנון פיננסי – סקירה פיננסית על המצב הכלכלי בישראל

לפניכם סקירה פיננסית על המצב בארץ –  ביטוחיים פרטים, אילו ערים מובילות בנדל"ן והצעת פתרונות פיננסים לסיטואציות שונות.

מיסוי הביטוח הפרטי

מיסוי ביטוח פרטי

הצעת המיסוי העודף על ביטוחי הבריאות עלתה על הפרק כמו שבעבר עלו גם הצעות למיסוי קרנות ההשתלמות והצעות נוספות שמעוררות סערה. על פי ההצעה שהובאה בחלקים החדשים של טיוטת חוק ההסדרים שטרם פורסמו, עולה כי ביטוחי הבריאות הפרטיים מטעם חברות הביטוח יישאו בהיטל של 20%-40% וגם ביטוחי שב"ן של קופות החולים. משרד האוצר טרם קבע אם הספק יישא בהיטל או המבטח.

על פי הטיוטה, נקבע כי ההכנסות שייגבו לאור ההיטל החדש יימסרו למשרד הבריאות עבור סל הבריאות. ההיטל ייגבה מדי חודש ויהיה כפוף להוראות המיסים וכך אפשר יהיה להפעיל את רשויות המדינה נגד מי שלא שילם לרבות עיקולים והוצאה לפועל. כדי שלא להגדיל את תשלום דמי החבר של קופות החולים בשל ההיטל החדש, מאפשר תיקון החוק לשר הבריאות להורות לקופות החולים לתקן את תוכניות שירותי הבריאות הנוספים וכך יוסרו מהם רכיבים שאינם בעלי יעילות רפואית גבוהה. סקירה פיננסית על המצב הכלכלי בישראל זה בהחלט חשוב, אך בואו נתמקד בתחום שמעניין רבים והוא הנדל"ן.

סקירה פיננסית – אילו ערים מובילות את העליות בנדל"ן?

נדלן בישראל

מניתוח מחירי הדירות ברבעון הראשון של שנת 2021 (חודשים ינואר עד מרץ) לעומת הרבעון המקביל בשנת 2020, אפשר לראות זינוקים מרשימים במחירי הדירות בעיקר בערי המרכז. כפי שאפשר לראות, תוך שנה המחירים בראשון לציון זינקו ב – 15.4%, בנתניה ב – 14.8%, בבת ים ב – 12.7% ובתל אביב ב – 9.6%. גם באשקלון נרשמה עלייה משמעותית בגובה 9.9% תוך שנה.

פתרונות פיננסים וליווי רכישה מלא של המומחים שלנו

הצוות הפיננסי המקצועי שלנו מעורה היטב בכל מה שקורה במשק הישראלי ולכן אנו מעניקים הכוונה ללקוחות שלנו בנושאים פיננסיים שונים כמו השקעה בשוק ההון, רכישת דירה למגורים או להשקעה לקיחת משכנתא על סוגיה השונים, מתן הלוואה חברתית ועוד.

העובדה שאנו רואים את מלוא המעטפת מאפשרת לנו לגבש חשיבה כלכלית נכונה על כל צעד שמתכנן הלקוח ובהתאם לכך להעניק לו תכנון מקצועי תוך ליווי על פי הצורך.

רכישת דירה בישראל 2021

לאור העובדה שמחירי הדירות עלו מאד לאחרונה והצפי שהמגמה הזו תימשך, אזרחים רבים מחליטים שעדיף להם להשקיע את הממון שלהם ברכישת דירה שהשווי שלה יעלה במקום לחסוך את הכספים הללו בבנק. זו הסיבה שיש תנועה ערה מאד של לקוחות בכל משרדי המכירות ולא רק במרכז אלא גם בערי הפריפריה ונשברו שיאים של מכירת דירות שלא נראו שנים רבות בישראל.

כל עסקה אנו בוחנים באופן מוקפד וממליצים ללקוח אם לבצע אותה ואם כן באיזו קונסטלציה. לאור העובדה שמדד מחירי תשומות הבנייה עולה באופן מהותי בכל חודש, מי שאינו מעוניין בהפתעות ביום קבלת המפתח כשהרוכש יצטרך להוסיף עוד כמה מאות אלפי ₪ לאור ההצמדה למדד, קיימת חשיבה לשלם את הכספים לקבלן ולקבל ממנו ערבות בנקאית כחוק, כדי להגן על הרוכשים גם במקרה של פשיטת רגל שך שיוכלו לחלט את הערבות וגם במקרה של המשך העלייה במדד תשומות הבנייה.

הרכבת הקלה במרכז הארץ

הקטר שמוביל את גל עליות המחירים בבת ים היא הרכבת הקלה, שאמורה על פי התכנון לעלות על הפסים במהלך שנת 2022. מחירי דירות בתוואי המסילה כבר עלו ב – 10%-15% והסימנים מראים שמגמת העלייה צפויה להימשך. סיבה נוספת לעליית מחירי הדירות בבת ים לאורך השנה האחרונה הם המשקיעים: רבים מתוכם הם צעירים שאין להם הון עצמי כדי לקנות דירה במקום הרצוי, ולכן הם מחליטים לקנות דירה להשקעה בבת ים, להשכיר את הנכס ולממן את השכירות במקום מגוריהם. זאת מתוך אמונה שמחירי הדירות בבת ים ימשיכו לעלות.

אשקלון העיר הדרומית

מאז ומעולם בורכה אשקלון בנתונים מחמיאים: עיר חוף השוכנת 50 ק"מ מתל אביב, שבה מחירי הנדל"ן עדיין נמוכים ביחס לאזורי הביקוש באזור המרכז. את גלי ביקושים והעליות שפוקדים את העיר מייחסים בעיקר לפרויקט מחיר למשתכן, שהעלה את האטרקטיביות של העיר בקרב משפחות וזוגות צעירים. הביקושים הגבוהים העצימו את תנופת הבנייה, עם אלפי דירות שנבנו בשנים האחרונות ונחטפו כמו פטריות אחרי הגשם ובניינים נוספים שנמצאים כעת בבנייה.

*** אין האמור מהווה תחליף לתהליך של שיווק ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ מס בידי בעל רישיון מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם. אין האמור מהווה המלצה לכדאיות השקעה כזו או אחרת. אין האמור משום הבטחת תשואה ותשואות עבר אינן מעידות על תשואות העתיד. האמור כפוף להוראות הדין, הרגולציה ותקנוני קופות הגמל כפי שיהיו מעת לעת..
האמור לעיל מובא למטרות אינפורמטיביות וכלליות בלבד ואינו מהווה “ייעוץ השקעות” ו/או “שיווק השקעות” כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ”ה-1995 ו/או תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. האמור כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות, נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים .אין להסתמך על האמור לצורך קבלת החלטות השקעה ואין לראות בו ייעוץ או המלצה לביצוע פעולה ו/או השקעה כלשהי. התמונות הינן אילוסטרציה בלבד ואין לראות בתנאים הכתובים כמחייבים.
 נתונים: מדד ומחירים ממוצעים משוק הדירות, מאי 2021, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בשל עסקאות המדווחות באיחור, נתוני מדד מחירי הדירות עשויים להשתנות (גם לאחר פרסומו, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעדכנת את המדד עד לקבלת אומדן סופי, בהתבסס על עסקאות שדווחו בעיכוב של חצי שנה). ט.ל.ח

דילוג לתוכן