השקעה בנדל"ן לזוג צעיר

רכישת נדל"ן ללא ידע פיננסי

רכישת נדל"ן הינה עסקה המורכבת ממכלול שיקולים וביניהם מיסים, תזרים תשלומים, צורת מימון, גובה הון עצמי ומקורות ההון העצמי, אלטרנטיבות השקעה אחרות וכמובן השלכות חברתיות סוציאליות לטעמים ולמאפיינים האישיים. רכישת נדל"ן ללא ידע פיננסי זה בהחלט צעד מאתגר, אך עם הכוונה וכמה טיפים אתם יכולים להביא תוצאות יפות מאוד.

תכנון פיננסי מקדים או הכוונה פיננסית לרכישת נדל"ן היא קריטית מאוד ולעיתים אף עולה על כל אנשי המקצוע המלווים את הרכישה.

לפני רכישת הנכס יש לתכנן את כל ההוצאות על הדירה ובהם מס רכישה, מס שבח צפוי, עמלות תיווך במידה וקיימות, ריביות, הפסד תשואה אלטרנטיבי על ההון העצמי שהועבר לטובת תשלומי הדירה ולעיתים ברכישה מקבלן "על הנייר" יש להתייחס גם על המדד תשומות הבנייה.

בין הסיכונים יש לקחת בחשבון עיכובים במסירה, שינויים בעקבות חקיקה ממשלתית וכו'. כמו כן, חשוב מאוד להכניס לסט היועצים גם מהדס בודק שיבדוק את טיב הנכס, שמאי מקרקעים שיבדוק האם המחיר המבוקש הוא רלוונטי לטווח המחירים באותו אזור .

רכישת נדל"ן

הגבלות בנק ישראל והפתרונות שנוצרו בהתאם

כיום, בנק ישראל הגביל את טווח המימון לדירה שניה באמצעות הבנקים בישראל אך קיימות קרנות אשראי שנותנות הלוואות חברתיות בהן ניתן לקבל לעיתים עד 80% מערך הנכס גם בדירה שניה בריבית אטרקטיביות ולעיתים עד פריסה של 40 שנה עם אפשרות פירעון ללא קנסות.

בנוסף, קיימים גורמי מימון נוספים המאפשרים מימון בהלוואת גרייס (תשלום ריבית בלבד) ו/או בלון לאחר מספר שנים בודדות.

פתרונות עבור זוגות צעירים

במידה ואתם זוג צעיר שמחפש אפשרות להתפתח ולרכוש נכס למגורים ו/או נכס נוסף להשקעה ו/או שאתם הורים לילדים ומעוניינים לעזור להם ברכישת נכס, קיימות כיום מגוון אפשרויות לרכישת נכס ולכן חשוב מאוד לבנות תכנית רכישה מסודרת הכוללת את כל מרכיבי רכישת הדירה ולהכניס לתוכנית הרכישה עלויות כוללות לרכישת הנכס כולל תכנית פיננסית להשכרה ו/או מכירה עם פוטנציאל השבחה. ניהול כלכלת המשפחה הוא עניין שרבים נוטים להזניח אך התייעלות נכונה בנושא זה יכולה לשנות את רמת הלחץ והחדרה בחייכם ובניהול המשפחה בכלל, לא רק בתחום הפיננסי.

כמו כן במידה ואתם מעוניינים לרכוש נכס ואין לכם את ההון המספק, ניתן להשקיע בנדל"ן בצורה עקיפה דרך השקעות אלטרנטיביות וזאת באמצעות קרנות אשראי מגובות בביטחונות נדל"ן בהן מקובל שהיזם/קבלן מגייס הון כהלוואת מזנין ומשלם אותה כהכנסה פאסיבית למלווה ו/או שותפות אקוויטי בהן המשקיע נכס לסיכוני הצלחת הפרויקט ויכול להנות לעיתים גם בריבית ו/או גם בעליית הון של הנכס .

רכישת נדל"ן ללא ידע פיננסי – אפשרויות השקעה

קיימות היום אפשרויות רבות להשקעות באמצעות מגוון בתי השקעות וחברות הביטוח המובילות בישראל, יש לברר על השקעות אלו היטב ולהימנע מהשקעות בהן מבטיחים תשואה חריגה ו/או תנאים שנראים טוב מידי למשקיע.

חשוב לזכור שלכל השקעה יש סיכונים ויש לבחון אותם היטב האם הם מתאימים למאפיינים ולצרכים האישיים של כל משקיע.

בחלק מההשקעות קיימות הטבות מס וניתן לברר אותם באמצעות רואה החשבון האישי ו/או מפיץ ההשקעה.

דילוג לתוכן