פוליסות ביטוח

פוליסות ביטוח – הר הביטוח שיכול לחסוך לך כסף

החל משנת 2018 ובעקבות חוזר חדש של רשות שוק ההון והביטוח, כל הליך צירוף מבוטח לביטוח ייעשה רק לאחר שתיעשה בדיקה מול אתר הר הביטוח של רשות שוק ההון והביטוח, וזאת על מנת למנוע מכירה בכפל ביטוח לא רצוי בפוליסות הביטוח הקיימות.

למה חשוב לבדוק את פוליסות הביטוח שברשותנו ?

במסגרת החוזר החדש, מסבירה רשות שוק ההון כל סוכן ו/או משווק ו/או יועץ ביטוח יבצע שאילתה באתר הר הביטוח, על מנת למנוע מצב שבו מוצעים למבוטח מוצרים דומים למוצרים הקיימים ברשותו ואינם נדרשים לו.

כיום, בשנת 2022 קיים מסמך ספציפי המהווה אישור לאיש שיווק ביטוח להוציא נתונים עד 5 ימים מיום חתימתו. לפיכך, אסור לכל איש שיווק לבדוק אודות מפרט הביטוחים של כל אדם ללא אישורו בחתימתו במסמך ייעודי זה.

אתר הר הביטוח הינו אובייקטיבי ומשקף את פוליסות הביטוח של הלקוח. תשומת לב – כי מי שביקש בעת הצטרפותו לביטוח לא להיכלל במאגר, יכול לפנות לחברת הביטוח לבטל דרישה זו.

אתר הר הביטוח הוא אתר חינמי של רשות שוק ההון והוא למען ציבור המבוטחים.

איך יודעים שאכן מדובר באתר של משרד האוצר ?

כאשר מחפשים הר הביטוח ב- GOOGLE, יופיעו פרסומות רבות שמבלבלות את הגולש. תשומת לב לפני שאתם מעבירים נתונים אישיים שלכם, כדוגמת ת.ז וכיוצ"ב, תוודאו שאכן מדובר באתר הרשמי של הר הביטוח משרד האוצר.

במידה וקופצות לכם פרסומות ו/או נשלחו אליכם הודעות SMS כגון  "בדיקה אונליין של התיק הביטוחי שלך בהר הביטוח?", "הוזלה של עד 80% בתיק הביטוח?" וכיוצ"ב, תשומת לב שמדובר בפרסומות ולא באתר ישיר של משרד האוצר. חשוב מאוד להקפיד בזהירות רבה לפני שמעבירים נתונים אישיים.

עם הכניסה להר הביטוח, בהקשה על אחד מכפתורי הכניסה, יפתח חלון הכניסה למערכת ההזדהות הממשלתית.

בחרו באחת מאפשרויות ההזדהות הבאות:
1. באמצעות שם המשתמש והסיסמא שהגדרת ברישום.
2.  באמצעות כניסה עם כרטיס חכם (כרטיס תמו"ז).

לאחר ביצוע ההזדהות, יש לבצע רישום למערכת ההזדהות הממשלתית, בהקלקה על הקישור 'עוד לא נרשמתי'.
השלימו את תהליך הרישום בטופס הדיגיטלי .

להלן סרטון של משרד האוצר המסביר את אופן השימוש באתר הר הביטוח:

פרופיל פיננסי לביצוע שינוי בתיק הביטוח, או שלא

בסופו של התהליך, תקבלו דוח שמראה את הפוליסות שבתוקף שנמצאות ברשותכם לפי קטגוריות : ביטוחי רכב ודירה, ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות.

על מנת לקבל נתונים מלאים אודות הפוליסות שברשותכם, מעבר לשם הפוליסה והפרמיה שאתם משלמים, קיימת אפשרות לבצע תכנון צרכי ביטוח ותכנון פיננסי מלא ובכך לקבל מידע מלא על כלל הפוליסות שברשותכם.

אנו במרכז לתכנון פיננסי מציעים שירות בדיקה מלאה, בה אנו מקבלים נתונים על הפוליסות שברשותכם מחברות הביטוח, וזאת באמצעות ייפוי כוח מטעמכם לצורך קבלת מידע.

נבצע איתכם בירור צרכים מלא, בו נבדוק את ההכנסות וההוצאות שלכם, את החסכונות והאשראי שלקחתם ובכך נבנה פרופיל שבו נוכל להציג לכם האם אתם צריכים לבצע שינוי בתיק הביטוח שלך או לא.

תשומת ליבכם ששוק הביטוחים עבר תמורות רבות במהלך השנים, ע"י רפורמות שונות, שינויי מרכיבי הפוליסות ולכן, חייב לתת לאיש מקצוע לבדוק את הפוליסות ע"י התאמה מלאה לפני ביצוע שינוי/ביטול/הצטרפות לביטוח.

תכנון פיננסי יכול להיות כתהליך משלים גם לבדיקת הביטוחים שברשותכם, וזאת על מנת לבצע התאמה מלאה להתחייבויות ולזכויות שלכם.

דילוג לתוכן